• Nowa podstrona

• ŚWIETLICA SZKOLNA

Przypominamy, że szkoła oferuje opiekę świetlicową od poniedziałku do piątku, rano oraz w godzinach popołudniowych (do 1700). Zajęcia opiekuńcze prowadzone przez nauczycieli dostosowane są do wieku uczniów i oparte na korzystaniu z nowoczesnych gier i zabawek edukacyjnych. Zapotrzebowanie na świetlicę proszę zgłaszać wychowawcom lub dyrekcji.

PLAC ZABAW PRZY SZKOLE

Zapraszamy wszystkich rodziców małych dzieci do korzystania z placu zabaw przy szkole. Jest to miejsce bezpieczne, ogrodzone, całodobowo monitorowane, zadbane i kolorowe. Zabawa na świeżym powietrzu, na certyfikowanych przyrządach (dwie zjeżdżalnie, drabinki, schodki, podesty, wieże itp), w spokojnej okolicy przypadnie do gustu niejednemu brzdącowi. Plac dostępny jest także popołudniami i w weekendy. Przypominamy, że za bezpieczeństwo dzieci znajdujących się na placu zabaw odpowiedzialność ponoszą opiekunowie.

MONITORING SZKOŁY

Szkoła Podstawowa w Damicach wzbogaciła się o monitoring wizyjny. Zamontowane kamery rejestrują zdarzenia w obejściu szkoły. Rejestracja odbywa się całodobowo. Monitoring wzmacnia poczucie bezpieczeństwa dzieci, zapobiega ewentualnym aktom wandalizmu i zaśmiecania terenu szkoły. Nie znaczy to jednak, że zamykamy drogę dla dzieci i młodzieży na boisko i plac zabaw po lekcjach. Wręcz przeciwnie – chętni mogą korzystać z tych miejsc, ale muszą mieć świadomość, że jest to dobro wspólne, o które należy dbać. Zamontowanie kamer pozwoli wszystkim bezpiecznie bawić się na czystych i niezniszczonych sprzętach.