• Regulamin wycieczek szkolnych

• Regulamin  wycieczek szkolnych –

Szkoła Podstawowa w Damicach

1. Uczestnik wycieczki zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego regulaminu, a także innych przepisów i zarządzeń obowiązujących w środkach transportu, obiekcie zakwaterowania oraz miejscach realizacji wycieczek (m.in. przepisów BHP, Ppoż oraz zasad bezpieczeństwa dot. COVID-19).

2. Każdy uczestnik ma obowiązek:

●  godnego reprezentowania swojej szkoły poprzez stosowny strój, słownictwo i zachowanie,

●  udziału we wszystkich zajęciach programowych,

●  punktualnego stawiania się na zbiórki, posiłki i zajęcia,

●  dbania o czystość i porządek oraz powierzone mienie w miejscu zakwaterowywania                         i środkach transportu,

●  stosowania się do poleceń kierownika wycieczki, wychowawców i opiekunów prowadzących zajęcia,

●  przestrzegania ciszy nocnej,

●  traktowania z szacunkiem kolegów, wychowawców i innych osób zaangażowanych                       w organizację i przeprowadzenie wycieczki,

● przestrzegania zasad bezpieczeństwa, a w razie dostrzeżenia sytuacji zagrażającej życiu lub

zdrowiu innych osób, ma natychmiastowy obowiązek zgłoszenia jej wychowawcy.

3. Uczestnik wycieczki zabiera ze sobą aktualną legitymację szkolną.

4. Uczestnik powinien zaopatrzyć się w niezbędny ekwipunek (ubranie i obuwie dostosowane do specyfiki wycieczki i warunków pogodowych) oraz środki higieny osobistej: maseczki, rękawiczki.

5. Uczestnikowi wycieczki nie wolno:

●  samowolnie oddalać się od grupy,

●  opuszczać terenu obiektu zakwaterowania/zwiedzania bez wiedzy wychowawcy,

●  zamawiać posiłków z pizzerii, restauracji i barów bez wiedzy wychowawcy.

6. Na wycieczce obowiązuje bezwzględny zakaz: picia alkoholu, palenia tytoniu, używania              i posiadania narkotyków lub innych środków odurzających.

O każdym przypadku złamania  tego zakazu  zostają powiadomieni rodzice/opiekunowie, którzy zobowiązani są do osobistego odbioru uczestnika wycieczki w ciągu 8 godzin od zaistniałej sytuacji.

7. Rodzice/opiekunowie uczestnika wycieczki ponoszą odpowiedzialność za wszelkie szkody        wyrządzone przez niego w środkach transportu, miejscu zakwaterowania i na terenie zwiedzanych obiektów.

8. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za sprzęt elektroniczny, rzeczy  wartościowe,                                                                             środki płatnicze oraz inne rzeczy pozostawione przez uczestników w miejscu zakwaterowania i w środkach transportu.

9. Wycieczki zaczynają się i kończą w szkole. Rodzic ma prawo odebrać wcześniej dziecko z wycieczki, z miejsca innego niż szkoła. Nie ma możliwości pozostawienia dziecka (nawet na pisemny wniosek rodzica) w innym miejscu.

NIEPRZESTRZEGANIE NINIEJSZEGO REGULAMINU POWODUJE NASTĘPUJĄCE KONSEKWENCJE:

●  Upomnienie przez opiekuna/kierownika wycieczki.

●  Po trzech upomnieniach następuje powiadomienie rodziców oraz wpis uwagi negatywnej do dziennika.

●  W sytuacjach kiedy agresywne, napastliwe zachowanie utrudnia realizacje programu, wypoczynek innych uczestników i wychowawców, rodzice/opiekunowie będą wezwani do odbioru uczestnika z wycieczki w ciągu 8 godzin (na koszt własny i bez zwrotu kosztów za niewykorzystany czas pobytu).