• Warsztaty świąteczne

          • Dnia 13 i 14 grudnia uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonane zostały przez nich stroiki świąteczne.

          • Dzień Guzika

          • W poniedziałek 12 grudnia zapoczątkowaliśmy nową szkolną tradycję. Obchodziliśmy DZIEŃ GUZIKA. Z tej okazji uczniowie klas I – VIII oraz nauczycieli przyszli do szkoły w ubraniach i dodatkach, które zapinane lub udekorowany były dużą ilością tych kolorowych ozdób.

            Ranking klas przedstawia powyższa tabelka.

            Łącznie w całej szkole naliczyliśmy aż  844 guziki. Niezły wynik 😊                              Na pewno pobijemy go w przyszłym roku.

          • Szkolne Mikołajki

          • Dzisiaj 6 grudnia – Wielkie Święto Małych i Dużych – Mikołajki. Uczniowie naszej szkoły uczcili je swoim odświętnym wyglądem: czerwonym elementem stroju, mikołajkową czapką, peleryną a nawet brodą 😊 i obowiązkowym uśmiechem radości – od ucha, do ucha!

          • Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej

          • Dnia 2 grudnia 2022 r. uczniowie klasy pierwszej odwiedzili szkolną bibliotekę. Wzięli udział w zajęciach, podczas których dowiedzieli się do czego służy biblioteka, zapoznali się z jej regulaminem, poznali zbiory książek dla klas I-III, nauczyli się samodzielnie wypożyczać  i szanować książki.Na pamiątkę tego wydarzenia każdy czytelnik klasy pierwszej otrzymał książkę „ Pierwsze abecadło” ( wydaną ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach kampanii „ Mała książka – Wielki człowiek” ).

          • Wyniki konkursu "Happy Halloween"

          • W piątek 2 grudnia zakończył się nasz szkolny konkurs na gazetkę klasową o tematyce „Happy Halloween”. Jury oceniało prace każdej klasy biorąc pod uwagę trzy kryteria: estetyka/wykonanie, zawartość/treść oraz pomysł/elementy dekoracyjne.  A ostateczne wyniki przedstawiały się następująco:

            I miejsce – klasy IV i V

            II miejsce – klasy I, II i III

            III miejsce – klasa VIII

            IV miejsce – klasa IV

            V miejsce – klasa VII

            Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy!!!

          • Wizyta u drugoklasistów

          •  29 listopada klasa druga gościła u siebie uczniów klasy 0. Drugoklasiści przedstawili swoim młodszym kolegom krótką scenkę pt."U leśnych listków". Była też konkurencja, kto szybciej zje makaron. Oczywiście makaron wciągały w siebie postacie związane już z zimą: bałwanek, choinka, renifer i mikołaj. Zabawa była znakomitym ćwiczeniem sprawności rączek dzieci. Nasi goście otrzymali własnoręcznie wykonane przez gosodarzy reniferki - zawieszki na choinkę. 

          • Mikołajki klas IV - VI

          • We wtorek 29 listopada uczniowie klas IV – VI udali się na mikołajkową wycieczkę do krakowskiego GoJump’u na zajęcia „Matma na trampach”.  W trakcie dwugodzinnych zmagań ćwiczyli arytmetykę, geometrię, trenowali myślenie matematyczne i przestrzenne. Wszystko z wykorzystaniem trampolin, basenów z gąbkami, torów przeszkód, tyrolek, zjeżdżalni, boisk do piłki nożnej i koszykówki, równoważni i tym podobnych atrakcji parku. Na zakończenie zajęć każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy i co najważniejsze….kolorowe lizaki 😊

          • ANDRZEJKI klas IV - VIII

          • W ubiegły czwartek 24 listopada odbyły się naszej szkole Andrzejki dla klas IV – VIII. Uczniowie bawili się w rytmie piosenek, których propozycje zgłaszali do andrzejkowej listy przebojów. Jak na to święto przystało – były ciasteczka z wróżbą, serduszka z imionami dziewcząt i chłopców oraz wróżba z butami wychodzącymi przez próg. Najwięcej emocji wywołały jednak fantazyjne kostiumy. Mieliśmy mnóstwo księżniczek, hawajkę, koty, czarownice, wampirzycę, wróżkę, jednorożca, muchomorka i diabełka. Uczennice klasy VIII zaprezentowały aż czteroosobowe nietuzinkowe przebranie - „Twierdzenie Pitagorasa”. Zwycięzcami konkursu na najlepsze przebranie okazali się jednak: I miejsce Hania Mudryk – pirat, II miejsce Pola Hulist – Aniołek i III miejsce Kacper Brożek – Policjant.

            Wszystkim bardzo dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę!

          • ANDRZEJKI

          • 24 listopada odbyły się andrzejki. Młodsi uczniowie rozmawiali na zajęciach o zwyczajach związanych z 29 listopada i wróżyli sobie, co ich czeka w przyszłości. Taka właśnie jest istota andrzejek. Pamiętajmy, że przebierańcy związani są z innym okresem w kalendarzu. To przecież czas karnawału, a ten jeszcze przed nami. Tymczasem dzieci już na andrzejkach wystąpiły w różnych pięknych strojach, często jeszcze halloweenowych. Tak więc pomieszanie trzech różnych okazji do zabawy. Ważne, żeby traktować te wszystkie uciechy z przymrużeniem oka. Na naszych andrzejkach była magiczna kula, w której można było zobaczyć swój przyszły zawód,magiczne pudełko, które spełniało tylko te marzenia, które do niego wpadły celnie za pierwszym razem oraz wróżby balonowe pięknie rymowane. Nie zabrakło tradycyjnego wróżenia za pomocą butów, a także serduszek z imionami.

          • Dzień Postaci z Bajek

          • 8 listopada uczniowie klas 1-3 zmienili się w wybrane postaci z bajek. Rozwiązywali też quizy i zagadki, sprawdzając swoją wiedzę n/t popularnych bajek i występujacych w nich bohaterów. Szczególne uznanie dla tych dziewczynek, które choć na krótko przyodziały piękne suknie, zmieniając się w księżniczki. Była też Pocahontas. Spróbujcie ją odnaleźć na zdjęciach.

          • Akcja "Góra Grosza"

          • Od wtorku 2 listopada rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę monet w ramach XXIII edycji akcji „Góra Grosza”.

            Zbiórka potrwa aż do 28 lutego 2023r. 

            PAMIĘTAJCIE, ZBIERAMY WYŁĄCZNIE MONETY BĘDĄCE POLSKIM ŚRODKIEM PŁATNICZYM.

             

            Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”, a jej celem  jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i ich rodzin.

            Prosimy każdą klasę o segregowanie monet przynoszonych przez uczniów zgodnie z ich nominałami, czyli w osobnych pojemnikach zbieramy grosiki, złotówki itp.

            To bardzo ułatwi nam liczenie i pakowanie pieniędzy do wysyłki.

             

            Pamiętajcie, dobro zawsze powraca 😊

            Rada SU

          • Wycieczka klas 1-3 do Pieskowej Skały

          • Nowa galeria Wycieczka klas 1-3 do Pieskowej Skały została dodana do albumu fotograficznego

            Dnia 6 października uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Pieskowej Skały. Tego dnia była ciepła słoneczna pogoda, więc widoki jesiennej przyrody dopełniły szczęścia. Najpierw trzeba było wspiąć się na zamek, gdzie powitali nas przemili przewodnicy. Przed bramą odbyły się wybory króla i królowej oraz damy dworu i rycerza, którzy poprowadzili nas na dziedziniec wewnętrzny. Tam wysłuchaliśmy kilku pięknych opowieści i podzieleni na grupy udaliśmy się na warsztaty i do zamku. Podczas warsztatów dzieci narysowały i pokolorowały swój herb oraz obdarowane zostały pamiątkową monetą. W salach zamkowych zaś dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy i podziwiały zgromadzone tam eksponaty. Dołączone zdjęcia są znakomitym uzupełnieniem tych paru słów. Zapraszamy na facebooka.

          • Światowy Dzień Uśmiechu

          • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

            Przypominamy, że najbliższy piątek 7 października to ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU. Pamiętajcie o żółtych elementach stroju, znaczkach uśmiechniętej buźki (wyciętych z papieru) przypiętych lub przyklejonych do koszulki a przede wszystkim o WASZYCH UŚMIECHNIĘTYCH BUZIACH od ucha do ucha.

            Pozdrawiamy Rada SU

          • Wycieczka klas V - VII

          • We czwartek 29 września uczniowie klas V – VII wybrali się na wycieczkę na Śląsk. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia zabytkowej Kopalni srebra, ołowiu i cynku w Tarnowskich Górach, która znajduje się na głębokości 40 m. Podczas wędrówki podziemnymi korytarzami o długości 1740 m poznawaliśmy tajniki pracy tarnogórskich gwarków i  oglądaliśmy przodki górnicze wykute w skale w XVIII i XIX wieku. Największą z atrakcji był jednak przepływ łodziami po trasie długości 270 m.

            Następnie udaliśmy się do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach gdzie w czterech pawilonach tematycznych podziwialiśmy egzotyczne rośliny użytkowe, tropikalne, sukulenty, a w pawilonie historycznym  120-letnie palmy - feniksy kanaryjskie. Obecnie w kolekcji tego wyjątkowego ogrodu botanicznego znajduje się około 17 tysięcy roślin.

            Do obejrzenia zdjęć z wycieczki zapraszamy już wkrótce na Facebooka szkoły.

          • Wycieczka do Multikina

          • Nowa galeria Wycieczka do Multikina została dodana do albumu fotograficznego

            Renata Płatek

            Najpierw warsztaty z aktorem o filmie animowanym, potem film ,,Urwis". A wszystko w fotelach vipowskich - najnowocześniejszych, z których najlepiej patrzeć na ekran. 

          • Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

          • Drodzy Uczniowie!

            Rozpoczynamy kampanię wyborczą do RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!

            Wszystkich uczniów klas IV - VIII chętnych do rzetelnej i aktywnej pracy w Radzie SU zachęcam do przygotowania plakatów, ulotek wyborczych i spotkań z wyborcami na przerwach :)

            Głosowanie przeprowadzimy w piątek 30 września.

            POWODZENIA!

            Opiekun SU

            Agnieszka Maśko

          • Rozpoczęcie roku szkolnego

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

            8.15 - msza święta w kościele w Naramie (dla chętnych)

            9.30 - spotkanie z dyrekcją szkoły i wychowawcami

          • Wyprawka ucznia klasy pierwszej

          • Wyprawka ucznia klasy pierwszej

            Podręczniki do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie wypożyczają w szkolnej bibliotece po rozpoczęciu roku szkolnego. Należy je podpisać wewnątrz w wyznaczonym miejscu.
            Przybory do piórnika:
            - 2 miękkie ołówki HB
            - Klej w sztyfcie
            - Nożyczki o zaokrąglonych końcach (odpowiedniej wielkości, dobrze tnące)
            - Temperówka
            - Gumka do mazania
            - Kredki ołówkowe dobrej jakości
            - Linijka
            Teczka – walizeczka(podpisana) na rzeczy do plastyki, a w niej:
            - Blok rysunkowy A4 z białymi i kolorowymi kartkami
            - Blok techniczny A4 z białymi i kolorowymi kartkami
            - Papier kolorowy(wycinanka)
            - Plastelina
            - Kredki świecowe typu Bambino
            - Kredki pastele olejne
            - Taśma klejąca
            - Klej w tubce typu Magic
            - Bibuła karbowana
            - Farby plakatowe
            - Farby akwarele
            - 2 pędzle (gruby i cienki)
            - Kubek na wodę
            - Podkładka na ławkę (potrzebna, gdy dzieci malują lub lepią z plasteliny)
            Ponadto:
            - Zeszyt do informacji najlepiej w kratkę 16-kartkowy
            - Zeszyt 16-kartkowy w 3 linie kolorowe
            - Zeszyt 16-kartkowy w kratkę
            Zeszyty powinny być w okładkach i podpisane.
            - 2 teczki formatu A4 na prace plastyczne i karty pracy
            - Blok A3 z białymi i kolorowymi kartkami, który pozostawiamy w domu i przynosimy na prośbę nauczyciela.
            - Patyczki do liczenia 20 sztuk
            - Strój gimnastyczny: biały podkoszulek bez nadruków, krótkie ciemne spodenki, dziewczynki ewentualnie ciemne leginsy
            - Obuwie sportowe dobrze trzymające stopę z jasną podeszwą + podpisany worek na strój. W okresie jesiennym i wiosennym, kiedy jest możliwość wyjścia na zewnątrz, a dzieci nie przychodzą do szkoły w obuwiu typu sportowego (są to zwykle sandały i trzewiki), powinna być dodatkowa para obuwia sportowego do wyjścia na boisko.

            - Obuwie zamienne, które obowiązuje przez cały rok szkolny.
            - Strój galowy na uroczystości szkolne: biała koszula/bluzka, ciemne spodnie (nie dżinsy) /spódnica

          • Dzień Dziecka kl. IV - VI

          • We czwartek 2 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klas IV – VI wybrali się na wycieczkę pt. „Świętokrzyskie atrakcje”.

            Rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego w Chęcinach, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się skarbiec, lochy, dyby, gilotyna i inne wymyślne narzędzia tortur.

            Następnie udaliśmy się do Alei Miniatur w  Sabacie Krajno, gdzie w ciągu kilkudziesięciu minut odwiedziliśmy najsłynniejsze atrakcje turystyczne całego świata. Obejrzeliśmy Plac Świętego Piotra w Rzymie, Koloseum, wenecki Most Rialto, Wodospad Niagara, Wieżę Eiffla, Wieżę Zegarową Big Ben w Londynie, Biały Dom, Wieże World Trade Center, egipskie piramidy i Sfinksa oraz wiele, wiele innych wspaniałych miniatur.

            Nasza wycieczka zakończyła się spacerem po Parku Etnograficznym w Tokarni należącym do Muzeum Wsi Kieleckiej. Oglądaliśmy tam  XVII i XVIII – wieczne chaty, obejścia, wiatraki, sklepy, warsztaty, aptekę, kościół a nawet posterunek policji. Była nawet szkoła powszechna z przepiękną salą lekcyjną.

          • Euro Week 2022

          • W okresie 19 – 23 kwietnia grupa 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach językowych w ramach Programu Euro Week, tym razem w malowniczym Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez wolontariuszy Fundacji Euro Week, którzy pochodzili z Erytrei, Chin, Filipin, Węgier, Tahiti i Albanii.

            W przerwach między zajęciami odwiedzaliśmy lokalne atrakcje Międzygórza m. in. Wodospad Wilczki i Zaporę wodną. Dużo też spacerowaliśmy po leśnych ścieżkach Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

            W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kopalnię Uranu w Kletnie i Pijalnię Wód w Parku Zdrojowym na terenie Lądka Zdrój.