24 listopada odbyły się andrzejki. Młodsi uczniowie rozmawiali na zajęciach o zwyczajach związanych z 29 listopada i wróżyli sobie, co ich czeka w przyszłości. Taka właśnie jest istota andrzejek. Pamiętajmy, że przebierańcy związani są z innym okresem w kalendarzu. To przecież czas karnawału, a ten jeszcze przed nami. Tymczasem dzieci już na andrzejkach wystąpiły w różnych pięknych strojach, często jeszcze halloweenowych. Tak więc pomieszanie trzech różnych okazji do zabawy. Ważne, żeby traktować te wszystkie uciechy z przymrużeniem oka. Na naszych andrzejkach była magiczna kula, w której można było zobaczyć swój przyszły zawód,magiczne pudełko, które spełniało tylko te marzenia, które do niego wpadły celnie za pierwszym razem oraz wróżby balonowe pięknie rymowane. Nie zabrakło tradycyjnego wróżenia za pomocą butów, a także serduszek z imionami.
Aktualności
ANDRZEJKI
- 4
Dzień Postaci z Bajek
8 listopada uczniowie klas 1-3 zmienili się w wybrane postaci z bajek. Rozwiązywali też quizy i zagadki, sprawdzając swoją wiedzę n/t popularnych bajek i występujacych w nich bohaterów. Szczególne uznanie dla tych dziewczynek, które choć na krótko przyodziały piękne suknie, zmieniając się w księżniczki. Była też Pocahontas. Spróbujcie ją odnaleźć na zdjęciach.
Akcja "Góra Grosza"
Od wtorku 2 listopada rozpoczynamy w naszej szkole zbiórkę monet w ramach XXIII edycji akcji „Góra Grosza”.
Zbiórka potrwa aż do 28 lutego 2023r.
PAMIĘTAJCIE, ZBIERAMY WYŁĄCZNIE MONETY BĘDĄCE POLSKIM ŚRODKIEM PŁATNICZYM.
Organizatorem tej akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom”, a jej celem jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i ich rodzin.
Prosimy każdą klasę o segregowanie monet przynoszonych przez uczniów zgodnie z ich nominałami, czyli w osobnych pojemnikach zbieramy grosiki, złotówki itp.
To bardzo ułatwi nam liczenie i pakowanie pieniędzy do wysyłki.
Pamiętajcie, dobro zawsze powraca 😊
Rada SU
Wycieczka klas 1-3 do Pieskowej Skały
Nowa galeria Wycieczka klas 1-3 do Pieskowej Skały została dodana do albumu fotograficznego
10Dnia 6 października uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Pieskowej Skały. Tego dnia była ciepła słoneczna pogoda, więc widoki jesiennej przyrody dopełniły szczęścia. Najpierw trzeba było wspiąć się na zamek, gdzie powitali nas przemili przewodnicy. Przed bramą odbyły się wybory króla i królowej oraz damy dworu i rycerza, którzy poprowadzili nas na dziedziniec wewnętrzny. Tam wysłuchaliśmy kilku pięknych opowieści i podzieleni na grupy udaliśmy się na warsztaty i do zamku. Podczas warsztatów dzieci narysowały i pokolorowały swój herb oraz obdarowane zostały pamiątkową monetą. W salach zamkowych zaś dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy i podziwiały zgromadzone tam eksponaty. Dołączone zdjęcia są znakomitym uzupełnieniem tych paru słów. Zapraszamy na facebooka.
Światowy Dzień Uśmiechu
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele
Przypominamy, że najbliższy piątek 7 października to ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU. Pamiętajcie o żółtych elementach stroju, znaczkach uśmiechniętej buźki (wyciętych z papieru) przypiętych lub przyklejonych do koszulki a przede wszystkim o WASZYCH UŚMIECHNIĘTYCH BUZIACH od ucha do ucha.
Pozdrawiamy Rada SU
Wycieczka klas V - VII
We czwartek 29 września uczniowie klas V – VII wybrali się na wycieczkę na Śląsk. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia zabytkowej Kopalni srebra, ołowiu i cynku w Tarnowskich Górach, która znajduje się na głębokości 40 m. Podczas wędrówki podziemnymi korytarzami o długości 1740 m poznawaliśmy tajniki pracy tarnogórskich gwarków i oglądaliśmy przodki górnicze wykute w skale w XVIII i XIX wieku. Największą z atrakcji był jednak przepływ łodziami po trasie długości 270 m.
Następnie udaliśmy się do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach gdzie w czterech pawilonach tematycznych podziwialiśmy egzotyczne rośliny użytkowe, tropikalne, sukulenty, a w pawilonie historycznym 120-letnie palmy - feniksy kanaryjskie. Obecnie w kolekcji tego wyjątkowego ogrodu botanicznego znajduje się około 17 tysięcy roślin.
Do obejrzenia zdjęć z wycieczki zapraszamy już wkrótce na Facebooka szkoły.
Wycieczka do Multikina
Nowa galeria Wycieczka do Multikina została dodana do albumu fotograficznego
Renata Płatek
Najpierw warsztaty z aktorem o filmie animowanym, potem film ,,Urwis". A wszystko w fotelach vipowskich - najnowocześniejszych, z których najlepiej patrzeć na ekran.
Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego
Drodzy Uczniowie!
Rozpoczynamy kampanię wyborczą do RADY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!
Wszystkich uczniów klas IV - VIII chętnych do rzetelnej i aktywnej pracy w Radzie SU zachęcam do przygotowania plakatów, ulotek wyborczych i spotkań z wyborcami na przerwach :)
Głosowanie przeprowadzimy w piątek 30 września.
POWODZENIA!
Opiekun SU
Agnieszka Maśko
Rozpoczęcie roku szkolnego
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
8.15 - msza święta w kościele w Naramie (dla chętnych)
9.30 - spotkanie z dyrekcją szkoły i wychowawcami
Wyprawka ucznia klasy pierwszej
Wyprawka ucznia klasy pierwszej
Podręczniki do obowiązkowych zajęć edukacyjnych uczniowie wypożyczają w szkolnej bibliotece po rozpoczęciu roku szkolnego. Należy je podpisać wewnątrz w wyznaczonym miejscu.
Przybory do piórnika:
- 2 miękkie ołówki HB
- Klej w sztyfcie
- Nożyczki o zaokrąglonych końcach (odpowiedniej wielkości, dobrze tnące)
- Temperówka
- Gumka do mazania
- Kredki ołówkowe dobrej jakości
- Linijka
Teczka – walizeczka(podpisana) na rzeczy do plastyki, a w niej:
- Blok rysunkowy A4 z białymi i kolorowymi kartkami
- Blok techniczny A4 z białymi i kolorowymi kartkami
- Papier kolorowy(wycinanka)
- Plastelina
- Kredki świecowe typu Bambino
- Kredki pastele olejne
- Taśma klejąca
- Klej w tubce typu Magic
- Bibuła karbowana
- Farby plakatowe
- Farby akwarele
- 2 pędzle (gruby i cienki)
- Kubek na wodę
- Podkładka na ławkę (potrzebna, gdy dzieci malują lub lepią z plasteliny)
Ponadto:
- Zeszyt do informacji najlepiej w kratkę 16-kartkowy
- Zeszyt 16-kartkowy w 3 linie kolorowe
- Zeszyt 16-kartkowy w kratkę
Zeszyty powinny być w okładkach i podpisane.
- 2 teczki formatu A4 na prace plastyczne i karty pracy
- Blok A3 z białymi i kolorowymi kartkami, który pozostawiamy w domu i przynosimy na prośbę nauczyciela.
- Patyczki do liczenia 20 sztuk
- Strój gimnastyczny: biały podkoszulek bez nadruków, krótkie ciemne spodenki, dziewczynki ewentualnie ciemne leginsy
- Obuwie sportowe dobrze trzymające stopę z jasną podeszwą + podpisany worek na strój. W okresie jesiennym i wiosennym, kiedy jest możliwość wyjścia na zewnątrz, a dzieci nie przychodzą do szkoły w obuwiu typu sportowego (są to zwykle sandały i trzewiki), powinna być dodatkowa para obuwia sportowego do wyjścia na boisko.- Obuwie zamienne, które obowiązuje przez cały rok szkolny.
- Strój galowy na uroczystości szkolne: biała koszula/bluzka, ciemne spodnie (nie dżinsy) /spódnica
Dzień Dziecka kl. IV - VI
We czwartek 2 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klas IV – VI wybrali się na wycieczkę pt. „Świętokrzyskie atrakcje”.
Rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego w Chęcinach, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się skarbiec, lochy, dyby, gilotyna i inne wymyślne narzędzia tortur.
Następnie udaliśmy się do Alei Miniatur w Sabacie Krajno, gdzie w ciągu kilkudziesięciu minut odwiedziliśmy najsłynniejsze atrakcje turystyczne całego świata. Obejrzeliśmy Plac Świętego Piotra w Rzymie, Koloseum, wenecki Most Rialto, Wodospad Niagara, Wieżę Eiffla, Wieżę Zegarową Big Ben w Londynie, Biały Dom, Wieże World Trade Center, egipskie piramidy i Sfinksa oraz wiele, wiele innych wspaniałych miniatur.
Nasza wycieczka zakończyła się spacerem po Parku Etnograficznym w Tokarni należącym do Muzeum Wsi Kieleckiej. Oglądaliśmy tam XVII i XVIII – wieczne chaty, obejścia, wiatraki, sklepy, warsztaty, aptekę, kościół a nawet posterunek policji. Była nawet szkoła powszechna z przepiękną salą lekcyjną.
Euro Week 2022
W okresie 19 – 23 kwietnia grupa 46 uczniów naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach językowych w ramach Programu Euro Week, tym razem w malowniczym Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej. Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez wolontariuszy Fundacji Euro Week, którzy pochodzili z Erytrei, Chin, Filipin, Węgier, Tahiti i Albanii.
W przerwach między zajęciami odwiedzaliśmy lokalne atrakcje Międzygórza m. in. Wodospad Wilczki i Zaporę wodną. Dużo też spacerowaliśmy po leśnych ścieżkach Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.
W drodze powrotnej zwiedziliśmy Kopalnię Uranu w Kletnie i Pijalnię Wód w Parku Zdrojowym na terenie Lądka Zdrój.
Wyniki rekrutacji

Wyniki rekrutacji:
Do klasy I zostały przyjęte wszystkie zgłoszone dzieci;
Do oddziału przedszkolnego zostały przyjęte wszystkie zgłoszone dzieci;
Wyniki rekrutacji do przedszkola:
https://spdamice.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=7
Rekrutacja na rok szkolny 2022/23
https://spdamice.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=7



Od 1 marca rozpoczynamy nabór na nowy rok szkolny 2022/23 do oddziału przedszkolnego i klasy I Szkoły Podstawowej w Damicach oraz do Publicznego Przedszkola "Bajkowe".
Szczegóły rekrutacji i potrzebne dokumenty w zakładce "Dokumenty szkoły/Rekrutacja na rok szkolny 2022/23"
Inauguracja roku szkolnego 2021/22


Inauguracja roku szkolnego 2021/ 22
8.00 - msza św. w kościele w Naramie (dla chętnych)
9.00 - spotkanie z wychowawcami kl. IV-VIII
10.00 - spotkanie z wychowawcami kl. II (sala nr 4) , kl. III (sala nr 3)
11. 00 - spotkanie z wychowawcami kl. I (sala nr 2) i O ( oddział przedszkolny)
Dzień Ziemi 2021
Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych.
W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.
Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.
Z powodu pandemii, wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole.
Uczniowie obejrzą film edukacyjny o Światowym Dniu Ziemi, wezmą udział w interaktywnej grze, zapoznają się z "10 krokami dla Ziemi" oraz zmierzą się w Szkolnym Konkursie Ekologicznym, który zakończy się 30 kwietnia.
Na uczestników z najwyższą liczbą punktów i najlepszym czasem - CZEKAJĄ NAGRODY!
Powodzenia!
Wesołego Dnia Ziemi!!!
Światowy Dzień Wody
Chociaż Światowy Dzień Wody przypada na 22 marca, w naszej szkole aż do 9 kwietnia - zgodnie z hasłem tegorocznego święta - robiliśmy szum wokół wody! Nasi uczniowie dowiedzieli się, że:
- dostęp do czystej wody to prawo człowieka,
- na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób),
- jesteśmy za to współodpowiedzialni,
- a oszczędzanie wody to za mało.
Uczniowie w języku polskim, jak i angielskim oglądali i omawiali filmy, animacje, pracowali z aplikacją LearningApps, rozwiązywali testy na platformie Quizziz, analizowali plakaty edukacyjne i broszury, a także dyskutowali na temat - Czy zabraknie nam wody?
Autorem materiałów i patronem działań była Polska Akcja Humanitarna.
Wielki Test Edukacyjny
We wtorek 23 marca dwudziestu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie - Wielkim Teście Edukacyjnym "PLANETA i ŻYCIE". Zmagania odbywały się w dwóch kategoriach. Uczniowie klasy VI mierzyli się z pytaniami z tematu "Organizmy żywe - chemizm i pięć królestw organizmów". Ich starsi koledzy z klas VII - VIII odpowiadali z materiału "Ciało człowieka - tkanki, narządy i układy". Test on-line na platformie konkursowej trwał 45 minut. Na wyniki musimy jednak poczekać aż do końca maja. Trzymamy mocno kciuki!
REKRUTACJA

REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2021/22.
Rozpoczynamy rekrutację na rok szkolny 2021/22.
Terminy zapisów: 1- 31 marca 2021r.
Przyjmujemy zapisy do klasy pierwszej, oddziału przedszkolnego oraz przedszkola.
Regulamin rekrutacji oraz potrzebne wzory dokumentów znajdują sie w zakładce: Dokumenty szkoły/ Rekrutacja na rok szkolny 2021/22.
(wzory kart zapisów do pobrania także w szkole)
Poznajemy Małopolskę - Zakopane
„Poznajemy Małopolskę” to tytuł projektu gminy Iwanowice, w ramach którego klasy 4,5,6 i 8 naszej szkoły pojechały na wycieczkę edukacyjno – krajoznawczą do Zakopanego.
Dzięki naszemu przewodnikowi poznaliśmy historię uzdrowiska, ludzi zasłużonych, twórców kultury, odwiedziliśmy miejsca historyczne i atrakcje turystyczne.
Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Odkrywam Małopolskę” dofinasowanego z budżetu Gminy Iwanowice w kwocie 16 033,00 zł, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w kwocie 15 600,00 zł oraz wpłat rodziców (25 zł od uczestnika).
Dziękujemy !!!
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
