Aktualności

        • Wycieczka klas IV - VIII

        • W ubiegły piątek 13 października 😊 uczniowie klas IV – VIII uczestniczyli w wyciecze do Muzeum – Zamku w Łańcucie. To wzniesiony w XVII w. przepiękny zespół pałacowo – parkowy, którego właścicielami byli Czartoryscy, Lubomirscy, Potoccy i Radziwiłłowie. Łańcut należał do najwspanialszych rezydencji w Polsce.

          W ciepłych promieniach jesiennego słońca spacerowaliśmy po zamkowym parku i ogrodzie różanym. Zwiedzaliśmy dawne stajnie i wozownię, a w niej różnorodne dorożki, karety, powozy i sanie.

          Podziwialiśmy przepiękne pomieszczenia zamkowe, w których mieszkali dawni właściciele zamku i ich goście. Zachwyciły nas sypialnie, łazienki, gabinety, saloniki, sala balowa i ogromna jadalnia ze stołem dla 70 gości!

          Oglądaliśmy filmy, które inscenizowały życie właścicieli i służby zamku oraz graliśmy w przeróżne interaktywne gry, dzięki którym jeszcze bardziej poczuliśmy klimat okresu świetności tej arystokratycznej rezydencji.

        • Program - Ruch i zdrowe odżywianie, to moje wyzwanie!

        • Program "Ruch i zdrowe odżywianie to moje wyzwanie" przygotowany został przez Województwo Małopolskie we współpracy z Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalem Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie a skierowany jest w 2023 roku do dzieci z klas I-VI szkół podstawowych oraz ich rodziców i opiekunów. 

          Głównym celem programu jest dążenie do zbudowania motywacji u dziecka i jego rodziny, wykreowanie postaw prozdrowotnych, zachęcenie do aktywności fizycznej oraz wsparcie w leczeniu nadwagi i otyłości.

          Udział w programie jest całkowicie bezpłatny!

           

          Do 29 grudnia 2023 roku uczniowie klas I – VI naszej szkoły oraz ich rodzice będą uczestniczyli w Panelu I, który obejmuje m.in. dodatkowe lekcje aktywności fizycznej, warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania i itp.

          Panel II – to indywidualny program wsparcia dla dzieci zmagających się z nadwagą i otyłością, a także ich rodzin. Obejmuje indywidualne konsultacje ze specjalistami: dietetykiem, fizykoterapeutą oraz psychologiem.

           

          Efektem będzie zmniejszenie ilości uczniów klas 1-6 z małopolskich szkół podstawowych borykających się z nadwagą i otyłością. Organizatorzy chcą również pomóc dzieciom i ich rodzicom w zbudowaniu oraz pielęgnowaniu prozdrowotnych postaw.

           

          Więcej informacji o programie:

          https://dzieciecyszpital.pl/pl/2-edycja-programu-ruch-i-zdrowe-odzywianie-to-moje-wyzwanie

        • Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej

        • APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ  to program profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia realizowany w naszej szkole w klasach II, III i VI.

          Gdy coś nam dolega sięgamy do apteczki pierwszej pomocy medycznej. A jak możemy pomóc sobie lub komuś, kto czuje się zraniony, czy przeżywa trudne momenty?

          Podczas spotkań wspólnie z uczniami zastanawiamy się, co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki. Uczymy dzieci optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

          Nauczyciele prowadzą zajęcia omawiając następujące zagadnienia:

          1. Apteczka skarbów - jak leczyć rany duszy?
          2. Optymizm - myśl pozytywnie, wtedy jest łatwiej!
          3. Przyjaźń - okazuj miłość i przyjaźń!
          4. Kreatywność - ucz się całe życie, odkrywaj i wzmacniaj swoje talenty!
          5. Wytrwałość - nie poddawaj się, sukces w życiu to bieg na długi dystans!
          6. Zdrowie fizyczne - dbaj o zdrowie i ćwicz codziennie – to poprawia samopoczucie!
          7. Szczerość - nie komplikuj niepotrzebnie swojego życia!
          8. Życzliwość - próbuj zrozumieć i wspierać innych!
          9. Wdzięczność - okazuj wdzięczność za wszystko, co cię spotyka!
          10.  Marzenia - wyznaczaj sobie cele i podążaj za marzeniami!

          Celem programu APTECZKA PIERWSZEJ POMOCY EMOCJONALNEJ jest rozwijanie w dzieciach podstawowych umiejętności społecznych i emocjonalnych oraz przygotowanie do radzenia sobie z trudnościami. Korzystając z założeń psychologii pozytywnej, sformułowanych przez amerykańskiego psychologa Martina E. P. Seligmana, przyjęto, że optymizmu można się nauczyć, a postawa optymizmu może prowadzić do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia.

          Realizacja programu powinna przyczynić się do rozwijania w dzieciach umiejętności radzenia sobie ze stresem i trudnościami poprzez budowanie pozytywnych przekonań, wiary w siebie i zrozumienia dla innych.

          Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale również by odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną. Chcemy uczyć dzieci optymizmu, wiary we własne siły i umiejętności radzenia sobie z trudnościami.

          Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.pozytywnaedukacja.pl

        • Wyniki I Gminnego Konkursu Chemicznego

        • We wtorek 6 czerwca odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Chemiczny „Tajemnice pierwiastków chemicznych – Węgiel”. Wzięli w nim udział uczniowie reprezentujący szkoły w Damicach, Iwanowicach, Poskwitowie i Sieciechowicach. Przez 60 minut rozwiązywali oni test konkursowy składający się z 25 zadań dotyczących węgla w związkach nieorganicznych i w węglowodorach.

          Ostateczne wyniki przedstawiały się następująco:

          I miejsce – KACPER JURKOWSKI – Szkoła Podstawowa w Damicach

          II miejsce – KAMIL TARKO – Szkoła Podstawowa w Poskwitowie

          III miejsce – WIKTORIA MUSIAŁEK – Szkoła Podstawowa w Iwanowicach

          Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !!!

        • Nasza szkoła organizuje GMINNY KONKURS CHEMICZNY

        • We wtorek 6 czerwca 2023r. odbędzie się w naszej szkole I Gminny Konkurs Chemiczny "Tajemnice pierwiastków chemicznych - WĘGIEL". Każda z gminnych szkół wystawi do zmagań konkursowych trzech zawodników. Uczniowie naszej szkoły mogą zgłaszać swoją chęć udziału w konkursie do piątku 19 maja. 

          ELIMINACJE SZKOLNE  odbędą się w piątek 26 maja. 

        • Dzień Bez Plecaka

        • Wtorek 21 marca – Pierwszy Dzień Wiosny był w naszej szkole DNIEM BEZ PLECAKA. Zgodnie z założeniem, że dzień bez plecaka TO NIE JEST dzień bez książek, uczniowie i nauczyciele przynosili swoje pomoce dydaktyczne w różnorakich „zamiennikach” dotychczasowych plecaków szkolnych i toreb. A pomysłowość nie miała granic!

          W tym dniu na korytarzach szkolnych spotkać można było przeróżne dyplomatki, aktówki, teczki, torby sportowe, torby skórzane, walizki, siatki na zakupy, worki sportowe i płócienne, opony, klatki dla ptaków i na gryzonie, garnki, metalowe i plastikowe koszyki na zakupy, plecaki turystyczne, poszewki na pościel i ozdobne poduszki, koszyki wiklinowe, pokrowce na gitary, wózeczki dla lalek, dziecięce pojazdy na kółkach, pudełka po klockach, szerokie paski, torby na specjalistyczne narzędzia i przyrządy, pufy do siedzenia  a nawet pluszowego misia o wysokości 160 cm!

        • Warsztaty świąteczne

        • Dnia 13 i 14 grudnia uczniowie klas młodszych wzięli udział w warsztatach, podczas których wykonane zostały przez nich stroiki świąteczne.

        • Dzień Guzika

        • W poniedziałek 12 grudnia zapoczątkowaliśmy nową szkolną tradycję. Obchodziliśmy DZIEŃ GUZIKA. Z tej okazji uczniowie klas I – VIII oraz nauczycieli przyszli do szkoły w ubraniach i dodatkach, które zapinane lub udekorowany były dużą ilością tych kolorowych ozdób.

          Ranking klas przedstawia powyższa tabelka.

          Łącznie w całej szkole naliczyliśmy aż  844 guziki. Niezły wynik 😊                              Na pewno pobijemy go w przyszłym roku.

        • Szkolne Mikołajki

        • Dzisiaj 6 grudnia – Wielkie Święto Małych i Dużych – Mikołajki. Uczniowie naszej szkoły uczcili je swoim odświętnym wyglądem: czerwonym elementem stroju, mikołajkową czapką, peleryną a nawet brodą 😊 i obowiązkowym uśmiechem radości – od ucha, do ucha!

        • Pierwsza wizyta w bibliotece szkolnej

        • Dnia 2 grudnia 2022 r. uczniowie klasy pierwszej odwiedzili szkolną bibliotekę. Wzięli udział w zajęciach, podczas których dowiedzieli się do czego służy biblioteka, zapoznali się z jej regulaminem, poznali zbiory książek dla klas I-III, nauczyli się samodzielnie wypożyczać  i szanować książki.Na pamiątkę tego wydarzenia każdy czytelnik klasy pierwszej otrzymał książkę „ Pierwsze abecadło” ( wydaną ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach kampanii „ Mała książka – Wielki człowiek” ).

        • Wyniki konkursu "Happy Halloween"

        • W piątek 2 grudnia zakończył się nasz szkolny konkurs na gazetkę klasową o tematyce „Happy Halloween”. Jury oceniało prace każdej klasy biorąc pod uwagę trzy kryteria: estetyka/wykonanie, zawartość/treść oraz pomysł/elementy dekoracyjne.  A ostateczne wyniki przedstawiały się następująco:

          I miejsce – klasy IV i V

          II miejsce – klasy I, II i III

          III miejsce – klasa VIII

          IV miejsce – klasa IV

          V miejsce – klasa VII

          Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy!!!

        • Wizyta u drugoklasistów

        •  29 listopada klasa druga gościła u siebie uczniów klasy 0. Drugoklasiści przedstawili swoim młodszym kolegom krótką scenkę pt."U leśnych listków". Była też konkurencja, kto szybciej zje makaron. Oczywiście makaron wciągały w siebie postacie związane już z zimą: bałwanek, choinka, renifer i mikołaj. Zabawa była znakomitym ćwiczeniem sprawności rączek dzieci. Nasi goście otrzymali własnoręcznie wykonane przez gosodarzy reniferki - zawieszki na choinkę. 

        • Mikołajki klas IV - VI

        • We wtorek 29 listopada uczniowie klas IV – VI udali się na mikołajkową wycieczkę do krakowskiego GoJump’u na zajęcia „Matma na trampach”.  W trakcie dwugodzinnych zmagań ćwiczyli arytmetykę, geometrię, trenowali myślenie matematyczne i przestrzenne. Wszystko z wykorzystaniem trampolin, basenów z gąbkami, torów przeszkód, tyrolek, zjeżdżalni, boisk do piłki nożnej i koszykówki, równoważni i tym podobnych atrakcji parku. Na zakończenie zajęć każda klasa otrzymała pamiątkowe dyplomy i co najważniejsze….kolorowe lizaki 😊

        • ANDRZEJKI klas IV - VIII

        • W ubiegły czwartek 24 listopada odbyły się naszej szkole Andrzejki dla klas IV – VIII. Uczniowie bawili się w rytmie piosenek, których propozycje zgłaszali do andrzejkowej listy przebojów. Jak na to święto przystało – były ciasteczka z wróżbą, serduszka z imionami dziewcząt i chłopców oraz wróżba z butami wychodzącymi przez próg. Najwięcej emocji wywołały jednak fantazyjne kostiumy. Mieliśmy mnóstwo księżniczek, hawajkę, koty, czarownice, wampirzycę, wróżkę, jednorożca, muchomorka i diabełka. Uczennice klasy VIII zaprezentowały aż czteroosobowe nietuzinkowe przebranie - „Twierdzenie Pitagorasa”. Zwycięzcami konkursu na najlepsze przebranie okazali się jednak: I miejsce Hania Mudryk – pirat, II miejsce Pola Hulist – Aniołek i III miejsce Kacper Brożek – Policjant.

          Wszystkim bardzo dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę!

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.