Aktualności

        • Inauguracja roku szkolnego 2020/21!

        • 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny.Nie planujemy akademii ze względu na panującą sytuację.

          Uczniowie spotkają się z wychowawcami według następującego planu:

          godzina 9.00:

          klasa 0 - sala oddziału przedszkolnego

          klasa 8 - sala 7

          klasa 4 - sala komputerowa

          godzina 9.30:

          klasa 7 - sala 6

          klasa 2 - sala 3

          godzina 10.00

          klasa 6 - sala 5

          klasa 1 - sala 2

          godzina 10.30

          klasa 5 - sala 8

          klasa 3 - sala 4

          W czasie spotkań wychowawcy zapoznają uczniów z planem lekcji oraz omówią procedury pracy w czasie pandemii.

          Uwaga! W tym dniu obowiązują stroje galowe.

        • Wyprawka dla pierwszoklasisty

        • Wyprawka dla pierwszoklasisty:

           

          • zeszyty- wąska, kolorowa linia, kratka (32k),
          • plecak/tornister (funkcjonalny, sprawdzamy, żeby sam w sobie nie był za ciężki),
          • śniadaniówka + bidon,
          • piórnik,
          • ołówek  - najlepiej o trójkątnym kształcie
          • gumka,
          • linijka,
          • pióro wieczne (ze stalówką),
          • klej w sztyfcie,
          • klej magik,
          • nożyczki z zaokrąglonymi końcami,
          • kredki ołówkowe i świecowe,
          • farby plakatowe (podstawowe kolory, nie mogą być fluorescencyjne) + 2 pędzle o różnej grubości (cienki i gruby) i kubek na wodę,
          • blok rysunkowy A4- biały- 1 szt.,
          • blok techniczny A4- biały- 1 szt.,
          • blok rysunkowy A4-kolor - 1 szt.,
          • blok techniczny A4- kolor- 1 szt.,
          • blok techniczny A3- biały i kolorowy,
          • papier kolorowy (na wycinanki),
          • plastelina,
          • teczka z gumką (na prace plastyczne),
          • strój gimnastyczny (granatowe lub czarne spodenki, biała koszulka, worek),
          • obuwie na zmianę,
          • strój galowy: granatowe (czarne) spodnie/spódniczka, biała koszula (bluzka) na rozpoczęcie roku oraz inne święta,

           

          Proszę podpisać wszystkie przybory szkolne dziecka w widocznym miejscu.

           

          Wychowawca

          Lidia Cieślik

        • Wznowienie zajęć od 25 maja.

        • Wznowienie zajęć w przedszkolu, oddziale przedszkolnym, klasach I-III.

          Wznowienie zajęć w Publicznym Przedszkolu „Bajkowe” i w Szkole Podstawowej w Damicach.

           

          Od 25 maja 2020r. szkoła i przedszkole wznawiają zajęcia w następujących formach:

           

          • przedszkole i oddział przedszkolny (klasa 0);

          • klasy I-III – zajęcia opiekuńcze (w dalszym ciągu będzie kontynuowane zdalne nauczanie dla uczniów, którzy nie wrócą do szkoły);

          • konsultacje dla uczniów klasy VIII.

           

          Rodzic, który chce posłać dziecko do przedszkola, oddziału przedszkolnego, szkoły (klasy I-III) oraz na konsultacje powinien:

           

          • zapoznać się z „Procedurą bezpieczeństwa w okresie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 obowiązującą w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Damicach oraz w Publicznym Przedszkolu „Bajkowe” w Damicach” dostępne na stronie https://spdamice.edupage.org/text/?text=text/text3&subpage=10 ) lub w budynku szkoły;

          • podpisać Oświadczenie (załącznik nr 2 do procedury) i Deklarację (załącznik nr 3 do Procedury) i pozostawić u wychowawcy grupy;

          • zgłosić zamiar posłania dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego/ klasy I-III nie później niż do godziny 10.00 dnia poprzedniego ( w przypadku chęci posłania dziecka od poniedziałku – nie później niż do godz. 10.00 w piątek) poprzez poinformowanie wychowawcy lub wysłanie maila na adres sp.damice@poczta.fm albo poprzez e-dziennik (dzieci szkolne) – wiadomość do dyrektora szkoły;

          • do przedszkola/oddziału przedszkolnego, szkoły przyjmowane będą w pierwszej kolejności dzieci, których rodzice pracują i nie mogą pogodzić pracy zawodowej z opieką nad dziećmi, o przyjęciu pozostałych zadecyduje kolejność zgłoszeń, (dyrektor szkoły/przedszkola może zażądać zaświadczenia z zakładu pracy w przypadku liczby zgłoszeń większej niż liczba miejsc), limit przyjęć związany jest z procedurami bezpieczeństwa i koniecznością zapewnienia 4m2 na dziecko w sali;

          • harmonogram konsultacji dla ósmoklasistów zostanie podany przez e-dziennik.

           

          Od 1 czerwca rozpoczną się konsultacje dla uczniów klas IV-VII – harmonogram zajęć zostanie przesłany przez e-dziennik.

           

          Przy zgłaszaniu dzieci do przedszkola/szkoły prosimy też o podanie godziny, do której dziecko będzie przebywać w placówce.

          Możliwość uruchomienia wyżywienia uzależniona jest od liczby zgłoszonych dzieci.

        • Uwaga! Rekrutacja!

        •  

           

          Od 16 marca szkoła otwarta w godzinach 9.00 - 12.00. Dokumenty rekrutacyjne mońna też składać mailowo (scan).

           

        • wycieczka klas 1-4

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii wycieczka klas 1-4.

          4 marca uczniowie klas 1-4 pojechali do Muzeum Inżynierii na warsztaty "W pracowni drukarza" i wystawę "Futuronauci". Warsztaty pozwoliły dzieciom poznać (wcale niełatwą) pracę drukarza w dawnej drukarni typograficznej, a wystawa przeniosła je do przyszłości, pozwalając na eksplorację statku kosmicznego. Trzecim puntem wyprawy było kino i film o wspaniałym weterynarzu doktorze Dolittle.

        • II edycja Projektu PING - zajęcia laboratoryjne cz.II

        • W piątek 21 lutego ponownie gościliśmy w Instytucie Geologii UJ. W drugiej części zajęć laboratoryjnych w ramach Projektu PING uczestniczyliśmy w zajęciach w Pracowni dyfraktometrii rentgenowskiej, gdzie z zebranych podczas zajęć terenowych w Pińczowie próbek skalnych, wykonywaliśmy preparaty proszkowe. Następnie w Pracowni petrograficznej oglądaliśmy pod mikroskopami interferencyjnymi kolorowe minerały, które zawierały cieniuteńkie skalne szlify. Nasze zajęcia zakończyła wizyta w Pracowni mikroskopii skaningowej, w której na elektronowym mikroskopie dającym powiększenie rzędu 500 000, oglądaliśmy zanieczyszczenia krakowskiego powietrza.

        • II edycja Projektu PING - zajęcia laboratoryjne

        • W miniony piątek 14 lutego uczniowie klas V i VI gościli w Instytucie Geologii UJ. Tym razem w ramach Programu Implementacji Nauk Geologicznych w Szkołach Podstawowych uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych. Zaczęliśmy od Pracowni preparatyki makroskamieniałości, gdzie z pomocą pisaka grawerskiego próbowaliśmy wydobywać ze skał skamieniałe amonity. Następnie w "geologicznej kuchni", a więc Pracowni preparatyki mikroskamieniałości przygotowywaliśmy materiał skalny do dalszych badań poprzez kruszenie skał, gotowanie ich i przesiewanie przez szereg sit o różnej średnicy oczek. Wśród najdrobniejszych okruchów skalnych poszukiwaliśmy później pod mikroskopem małży, otwornic i najcenniejszych skamieniałości, czyli fragmentów zębów rekina. Zajęcia zakończyliśmy w Pracowni szlifierskiej, gdzie każdy mógł wykonać swój pamiątkowy skalny poler.

        • Zabawa Choinkowa 2020

        • W sobotę 25 stycznia odbyła się w naszej szkole Zabawa Choinkowa 2020. Program artystyczny rozpoczęły występy kółka tanecznego. Usłyszeliśmy cztery piosenki o tematyce świąteczno – zimowej. Uczniowie klasy V przedstawili  pouczające przedstawienie pod intrygującym tytułem „Czerwony Kapturek szuka księcia”. Nowością w naszym programie artystycznym były recytacje fragmentów prozy i wierszy w wykonaniu uczniów klasy V,VI i VII. Jak co roku ferie rozpoczęliśmy w rytmie najnowszych przebojów  na zabawie dyskotekowej.

        • Wycieczka terenowa w ramach II edycji Projektu PING

        • W piątek 17 stycznia uczniowie klas V i VI uczestniczyli w pierwszej wycieczce terenowej w ramach Projektu PING - Programie implementacji nauk geologicznych w szkołach podstawowych.  Nasi trenerzy z Instytutu Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego zabrali nas aż w okolice Pińczowa w woj. świętokrzyskim. Tam w starym kamieniołomie dowiedzieliśmy się na czym polega praca geologa w terenie i  jak za pomocą młotka geologicznego bezpiecznie poszukiwać skamieniałości np. małży, otwornic i zębów rekina. Samodzielnie pobieraliśmy próbki skalne i identyfikowaliśmy różne rodzaje skał za pomocą kwasu solnego. Mimo dość rześkiej pogody zapału do pracy nikomu nie brakowało. Nasza wycieczka zakończyła się w siedzibie Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych gdzie pracownicy zespołu ds. edukacji ekologicznej w krótkiej prezentacji przedstawili nam walory przyrodnicze, kulturowe i krajobrazowe tego obszaru.

        • II edycja Projektu PING - wycieczki po Krakowie

        • Za nami bardzo pracowity projektowy tydzień. Wraz z Instytutem Geologii UJ, rozpoczęliśmy właśnie realizację zadań w II edycji unijnego Projektu PING - Programu Implementacji Nauk Geologicznych w Szkołach Podstawowych. We wtorek 17 grudnia uczestniczyliśmy w wycieczce pt. "Geologia w ochronie środowiska". Poznaliśmy źródła i skutki zanieczyszczeń z jakimi borykają się mieszkańcy Krakowa, ekologiczne sposoby utylizacji niesegregowanych odpadów oraz przeszliśmy szlakiem turystycznym po podziemiach Rynku Głównego.

          W czwartek 19 grudnia byliśmy na Wawelu. Tym razem na zajęciach pod hasłem "Geologiczne dziedzictwo". Obowiązkowym punktem wycieczki była Katedra z Dzwonem Zygmunta i Groby Królewskie. Zwiedziliśmy również wystawę "Wawel zaginiony", która obejmuje najstarsze zachowane budowle Wawelu, m.in. sień i podziemia dawnych kuchni królewskich, w których obecnie zostały umieszczone makiety zabudowy wzgórza wawelskiego w końcu XVIII w. 

        • Mikołajkowa wycieczka klasy VII

        • W ubiegły czwartek 5 grudnia uczniowie klasy VII wybrali się w ramach Mikołajek na wrotki. Do tej pory zdarzało się im jeździć na rolkach i łyżwach, ale ciężkie buty z czterema kołkami - to było zupełnie nowe doświadczenie. Zajęcia rozpoczęła krótka "sucha" rozgrzewka. Potem były ćwiczenia rozciągające z instruktorem, symulacje upadków i wstawania, slalomy oraz wyścigi. Wycieczka zakończyła się radosnym meczem hokeja, bo śmiechu było co nie miara!

        • Wycieczka do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

        • 4 grudnia klasy 2-4 odwiedziły Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie. Dzieci przeszły ścieżkę edukacyjną słuchając, oglądając oraz chwaląc się wiedzą n/t zagrożeń pożarowych w domu, na łące, w lesie oraz zachowania się na drodze. Przypomnieli sobie zasady postępowania podczas powiadamiania służb o zdarzeniu. Najlepsze było jednak to, że można było ubrać kask, wsiąść do prawdziwego wozu strażackiego i wziąć udział w wizualizowanej akcji strażaków. 

          Interesującym doświadczeniem byla też wizyta w Śląskim ZOO.

        • Finał konkursu"Moje królestwo w jesiennych barwach"

        • 21 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny"Moje królestwo w jesiennych barwach". Nagrodami były słodziaki z akcji Biedronki, gdyż konkurs był powiązany z projektem sieci sklepów Biedronka. Pierwsze miejsca zajęli: Karina Sopata, Filip Grochowina, Julia Siuta, Martyna Klęba. Drugie miejsca były dla:Alicji Burdy, Michała Kaszowskiego, Patryka Natkańca, Szymona Chmielowskiego i Miłosza Hulista. Na trzecim miejscu znalazły się prace: Małgorzaty Kmity, Karoliny Krzyworzeki i Kuby Rachwańca. Gratulacje dla zwycięzców.

        • Szkolna Zabawa Andrzejkowa

        • Wczoraj 27 listopada odbyła się w naszej szkole Zabawa Andrzejkowa. Uczniowie klas młodszych bawili się z wodzirejem w rytmie najnowszych przebojów. Rada Samorządu zorganizowała zabawę dla klas IV-VIII, podczas której królowały andrzejkowe wróżby i najpopularniejszy obecnie w szkole taniec - belgijka.

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.