• Dzień Dziecka kl. IV - VI

• We czwartek 2 czerwca z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klas IV – VI wybrali się na wycieczkę pt. „Świętokrzyskie atrakcje”.

Rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Królewskiego w Chęcinach, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się skarbiec, lochy, dyby, gilotyna i inne wymyślne narzędzia tortur.

Następnie udaliśmy się do Alei Miniatur w  Sabacie Krajno, gdzie w ciągu kilkudziesięciu minut odwiedziliśmy najsłynniejsze atrakcje turystyczne całego świata. Obejrzeliśmy Plac Świętego Piotra w Rzymie, Koloseum, wenecki Most Rialto, Wodospad Niagara, Wieżę Eiffla, Wieżę Zegarową Big Ben w Londynie, Biały Dom, Wieże World Trade Center, egipskie piramidy i Sfinksa oraz wiele, wiele innych wspaniałych miniatur.

Nasza wycieczka zakończyła się spacerem po Parku Etnograficznym w Tokarni należącym do Muzeum Wsi Kieleckiej. Oglądaliśmy tam  XVII i XVIII – wieczne chaty, obejścia, wiatraki, sklepy, warsztaty, aptekę, kościół a nawet posterunek policji. Była nawet szkoła powszechna z przepiękną salą lekcyjną.