• Dzień Ziemi 2021

• Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia.  Każdego roku w obchody Dnia Ziemi angażuje się wiele organizacji i stowarzyszeń ekologicznych oraz placówek oświatowych.

W 1990 roku uznano Dzień Ziemi za święto o zasięgu globalnym, 200 milionów ludzi z 141 państw zmobilizowało się i doprowadziło do Szczytu Ziemi ONZ w 1992 roku w Rio de Janeiro. Do dziś obchody te są bardzo dobrą okazją do promowania ekologicznych postaw oraz uświadamiania o problemach klimatycznych na Ziemi.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”.

Z powodu pandemii, wiele towarzyszących Dniu Ziemi akcji odbywa się w świecie wirtualnym. Podobnie będzie w naszej szkole.

Uczniowie obejrzą film edukacyjny o Światowym Dniu Ziemi, wezmą udział w interaktywnej grze, zapoznają się z "10 krokami dla Ziemi" oraz zmierzą się w Szkolnym Konkursie Ekologicznym, który zakończy się 30 kwietnia.

Na uczestników z najwyższą liczbą punktów i najlepszym czasem - CZEKAJĄ NAGRODY!

Powodzenia!

Wesołego Dnia Ziemi!!!

• Światowy Dzień Wody

• Chociaż Światowy Dzień Wody przypada na 22 marca, w naszej szkole aż do 9 kwietnia - zgodnie z hasłem tegorocznego święta - robiliśmy szum wokół wody! Nasi uczniowie dowiedzieli się, że:

- dostęp do czystej wody to prawo człowieka,

- na świecie nie wszyscy mają dostęp do bezpiecznej wody pitnej (obecnie to aż 785 milionów osób),

- jesteśmy za to współodpowiedzialni,

- a oszczędzanie wody to za mało.

Uczniowie w języku polskim, jak i angielskim oglądali i omawiali filmy, animacje, pracowali z aplikacją LearningApps, rozwiązywali testy na platformie Quizziz, analizowali plakaty edukacyjne i broszury, a także dyskutowali na temat - Czy zabraknie nam wody?

Autorem materiałów i patronem działań była Polska Akcja Humanitarna.