• Wycieczka klas 1-3 do Pieskowej Skały

• Nowa galeria Wycieczka klas 1-3 do Pieskowej Skały została dodana do albumu fotograficznego

Dnia 6 października uczniowie klas 1-3 pojechali na wycieczkę do Pieskowej Skały. Tego dnia była ciepła słoneczna pogoda, więc widoki jesiennej przyrody dopełniły szczęścia. Najpierw trzeba było wspiąć się na zamek, gdzie powitali nas przemili przewodnicy. Przed bramą odbyły się wybory króla i królowej oraz damy dworu i rycerza, którzy poprowadzili nas na dziedziniec wewnętrzny. Tam wysłuchaliśmy kilku pięknych opowieści i podzieleni na grupy udaliśmy się na warsztaty i do zamku. Podczas warsztatów dzieci narysowały i pokolorowały swój herb oraz obdarowane zostały pamiątkową monetą. W salach zamkowych zaś dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy i podziwiały zgromadzone tam eksponaty. Dołączone zdjęcia są znakomitym uzupełnieniem tych paru słów. Zapraszamy na facebooka.

• Światowy Dzień Uśmiechu

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

Przypominamy, że najbliższy piątek 7 października to ŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU. Pamiętajcie o żółtych elementach stroju, znaczkach uśmiechniętej buźki (wyciętych z papieru) przypiętych lub przyklejonych do koszulki a przede wszystkim o WASZYCH UŚMIECHNIĘTYCH BUZIACH od ucha do ucha.

Pozdrawiamy Rada SU

• Wycieczka klas V - VII

• We czwartek 29 września uczniowie klas V – VII wybrali się na wycieczkę na Śląsk. Rozpoczęliśmy od zwiedzenia zabytkowej Kopalni srebra, ołowiu i cynku w Tarnowskich Górach, która znajduje się na głębokości 40 m. Podczas wędrówki podziemnymi korytarzami o długości 1740 m poznawaliśmy tajniki pracy tarnogórskich gwarków i  oglądaliśmy przodki górnicze wykute w skale w XVIII i XIX wieku. Największą z atrakcji był jednak przepływ łodziami po trasie długości 270 m.

Następnie udaliśmy się do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach gdzie w czterech pawilonach tematycznych podziwialiśmy egzotyczne rośliny użytkowe, tropikalne, sukulenty, a w pawilonie historycznym  120-letnie palmy - feniksy kanaryjskie. Obecnie w kolekcji tego wyjątkowego ogrodu botanicznego znajduje się około 17 tysięcy roślin.

Do obejrzenia zdjęć z wycieczki zapraszamy już wkrótce na Facebooka szkoły.