Aktualności

        • Wycieczka klasy II

        • 14 listopada 2014r. klasa druga brała udział w zajęciach plenerowych w Krakowie prowadzonych w ramach sesji Akademii Żakowskiej uwzględniających aktywne metody pracy.Uczniowie zobaczyli kościół św. Anny,budynki Uniwersytetu Jagiellońskiego, poznali legendy o Janie Kantym i Nawojce oraz przez chwilę poczuli się żakami zasiadając w ławach uniwersyteckiego muzeum. Zajęcia pomogły uczestnikom rozwinąć swoje kompetencje w obszarach m.in. czytania ze zrozumieniem,rozumowania,wyszukiwania i korzystania z informacji oraz wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

        • "Cenne rady"

        • 27 października br. dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z dziećmi z Przedszkola "Bajkowego" oglądały spektakl pt. "Cenne rady" w wykonaniu Teatru Lalek "Bajka". Celem bajki jest ukazanie, jak unikać zagrożeń na ulicy, gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców. Uczy również, aby nie ufać obcym.

      • Ślubowanie klasy I
        • Ślubowanie klasy I

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Ślubowanie klasy I.

          Pasowanie na ucznia to uroczystość, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej, w naszej szkole to wydarzenie miało miejsce w czwartek 23 października. Pierwszoklasiści wraz uczniami klasy IV przygotowali część artystyczną, centralnym  punktem uroczystości było złożenie przyrzeczenia, oraz symboliczne pasowanie poprzez  dotknięcie wielkim ołówkiem ramienia każdego dziecka przez dyrektora szkoły. Uczniowie otrzymali dyplomy i drobne upominki.

      • Pasowanie w oddziale przedszkolnym
        • Pasowanie w oddziale przedszkolnym

        • Nowe zdjęcia zostały dodane do albumu Pasowanie w oddziale przedszkolnym.

          22 października 2014r. dzieci z oddziału przedszkolnego zostały pasowane na Zerówkowicza. Celem pasowania było uroczyste włączenie dzieci do społeczności przedszkolnej, kształtowanie umiejętności wystąpień publicznych , rozwijanie zdolności recytatorskich oraz muzycznych, tworzenie atmosfery radości i zaufania. Pasowania dokonała pani dyrektor, dotykając ręki dziecka „zaczarowanym ołówkiem”. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci dostały dyplomy oraz „kuferek obfitości”. Rodzice przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek. 

        • Nasz udział w Europejskim Tygodniu Kodowania

        • Od 11 do 17 października cała Europa zjednoczyła się przy Code Week - święcie małych i dużych programistów komputerowych. Nie mogło nas zabraknąć w tym wydarzeniu! Skoro już drugi rok w murach naszej szkoły kształcą się Mistrzowie Kodowania, to pomyśleliśmy, że warto ich wiedzę i umiejętności przekazać młodszym. Dlatego też 13 października klasa V miała możliwość sprawdzić, jak to jest być nauczycielem. Piątoklasiści zaprosili swoich młodszych kolegów na zajęcia z kodowania w Scratch'u. Przedstawili im podstawowe informacje o tym języku programowania, omówili sposób działania, a następnie wraz z drugoklasistami zaprogramowali prostą animację. W ciągu dwóch godzin wszystkie maluchy stworzyły piękne "kwiatowe" projekty. Każdy drugoklasista mógł liczyć na życzliwą pomoc starszego kolegi ("eksperta"), miał też możliwość pracy przy tablicy interaktywnej. Chętni modyfikowali swoje dzieła, dodając do nich nowe, niezwykle ciekawe elementy. Grupa poznała możliwości kodowania, miała szansę zaprogramować swojego kolegę czy panią nauczycielkę. Zajęcia pokazały, że najmłodsi uczniowie naszej szkoły to pomysłowe i kreatywne dzieciaki, a piątoklasiści to pełni cierpliwości i zrozumienie specjaliści w dziedzinie Scratch'a. I jedni, i drudzy już pytają, kiedy odbędą się kolejne takie zajęcia smiley

      • W Gazecie Wyborczej o nas!
        • W Gazecie Wyborczej o nas!

        •  

          W dniach 17-18 czerwca delegacja (w składzie: panie A. Jędryczko i E. Gibała oraz uczniowie: P. Gumula, S. Gumula, K. Petlic)   reprezentowała nas na Festiwalu "Szkoły z klasą 2.0" w Warszawie. Nasi uczniowie prezentowali swoje działania podejmowane w ramach programu. Napisała o nich Gazeta Wyborcza.(http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero/news/daj-mi-dzialac-zrozumiem)

      • Podręczniki na rok szkolny 2014/15
        • Podręczniki na rok szkolny 2014/15

        • W zakładce "Dokumenty szkoły" został dodany plik "Podręczniki 2014/15". Zawiera on zestaw podręczników zatwierdzonych do użytku w naszej szkole w r. szkol. 2014/15.

      • Znakomity wynik naszych szóstoklasistów!
        • Znakomity wynik naszych szóstoklasistów!

        • Nasi uczniowie uzyskali ze sprawdzianu 2014  średni wynik 32 pkt., średnia gminy to 28,1, średnia powiatu 27,7, średnia województwa 26,8, kraju 25,82 pkt. Znowu możemy pochwalić się wynikiem mieszczącym się w staninie 9 (określanym jako najwyższy) tylko 3,7 % szkół w kraju osiągnęło taki wynik, 96,3 % szkół napisało gorzej od naszych szóstoklasistów. Gratulujemy!

      • REPREZENTACJA SZKOŁY NA FESTIWALU W WARSZAWIE
        • REPREZENTACJA SZKOŁY NA FESTIWALU W WARSZAWIE

        • 13 i 14 czerwca czteroosobowa reprezentacja naszej szkoły: Ania Kmiecik, Gosia Derdaś orez Panie Izabela Chochół i Anna Jędryczko wzięła udział w dwudniowym święcie wszystkich entuzjastów programu „Mistrzowie Kodowania” czyli w Festiwalu Projektów. Reprezentantki relacjonują: „Mieliśmy swoje stanowisko w Zamku Ujazdowskim, gdzie prezentowaliśmy scratchowe prace naszych uczniów, słuchaliśmy wystąpień ciekawych gości (m.in. europejskiego prezesa firmy Samsung, p. Blanki Fijołek z Samsung Electronics Polska, p. Iwony Brzózki-Złotnickiej z CEO, ministra administracji i cyfryzacji), uczyłyśmy się muzycznego scratchowania oraz spotkałyśmy się z mistrzami sportu – skoczkiem wzwyż Arturem Partyką (mogłyśmy wziąć do ręki jego srebrny medal olimpijski) i pływaczką Otylią Jędrzejczak. W wolnym czasie wjechałyśmy na 30. piętro Pałacu Kultury i Nauki, by z tarasu widokowego podziwiać panoramę Warszawy.”
          W albumie fotograficznym dostępne są zdjęcia z wyjazdu.

      • Witaj, majowa jutrzenko!
        • Witaj, majowa jutrzenko!

        • Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja uczniowie naszej szkoły uczcili w poniedziałek przychodząc do szkoły w strojach galowych. Uczniowie kl. IV wystąpili w krótkiej inscenizacji i wraz z chórem szkolnym zaśpiewali tematyczne piosenki. W gminnych obchodach tego święta naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Krystian Petlic, Patrycja Gumula, Ania Kmiecik, Gabrysia Piekara i Małgosia Derdaś.

      • Zdrowa kawiarenka
        • Zdrowa kawiarenka

        • 3 kwietnia szkolny hol zamienił się w "zdrową kawiarenkę" - miejsce bogate we wspaniałe, świeże i zdrowe dania. Już od rana każda klasa przygotowywała owocowe i warzywne smakołyki dla wszystkich uczniów i nauczycieli. Dzieciaki odkrywały swoje kulinarne talenty, wyczarowując m.in. sałatki, owocowe szaszłyki, warzywne tortille, koreczki czy świeżo przecierane soki. Kiedy wszyscy zebrali się na poczęstunek, przedstawiciele klas zaprezentowali hasła promujące zdrowie, rymowanki o owocach i warzywach, a nawet wesoły występ wokalno-taneczny na temat witamin. Następnie nadszedł czas na degustację. W zaledwie kilka minut wszystkie talerzyki, tace, dzbanki i miski opustoszały, co chyba najlepiej świadczy o tym, jak apetyczne i smaczne przekąski przygotowali nasi uczniowie.

          W "albumie fotograficznym" zamieściliśmy zdjęcia z tego wydarzenia.

        • Rozpoczynamy rekrutację.

        • Szkoła Podstawowa w Damicach wraz z oddziałem przedszkolnym oraz „Bajkowe Przedszkole” w Damicach rozpoczynają rekrutację.

          Do „Bajkowego Przedszkola” przyjmowane sa dzieci 3 i 4 letnie tj. urodzone w roku 2011 i 2010.

          Do oddziału przedszkolnego zapraszamy dzieci urodzone w r. 2009 oraz sześciolatki rocznik 2008, które nie rozpoczną nauki w klasie I.

          Do klasy I przyjmowane są zapisy dzieci z rocznika 2007 i 2008.

          Karty zapisu można pobrać z naszej strony (zakładka dokumenty szkoły), po wypełnieniu należy zlożyć je w sekretariacie szkoły.

      • Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Rodzicami
        • Próbny sprawdzian szóstoklasisty z Rodzicami

        • W jaki sposób wytłumaczyć Mamie czy Tacie, jak wygląda sprawdzian szóstkolasisty? Jak jeszcze lepiej zrozumieć stres swojego dziecka przed czekającym go już wkrótce pierwszym poważnym egzaminem? Można taki próbny test napisać wspólnie!

          29 marca, w sobotnie popołudnie szkoła gościła niezwykłe pary, stworzone z szóstoklasistów i ich Rodziców. Każdy dwuosobowy zespół zmagał się z trudnościami typowymi dla sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej. Pisano zaproszenie, odpowiadano na pytania do tekstu, rozwiązywano zadania matematyczne. Dla obydwu stron była to znakomita zabawa, a dla uczniów - kolejna możliwość poćwiczenia swoich umiejętności przed właściwym sprawdzianem, który czeka ich już 1 kwietnia.

        • Powitanie wiosny

        • „Zatańczmy w koło, bo nam wesoło/ Wiosna, Wiosna idzie przez świat” – tak śpiewały dzieci z klasy „0”, witając Wiosnę gaikiem. W związku z tym, iż zima w tym roku dawno się już skończyła, dzieci nie żegnały jej jak zwykle Marzanną. Skupiły się na powitaniu nowej pory roku, a mianowicie urządziły koncert dla Pani Wiosny oraz wykonały dla Niej strój. Maluchy brały także udział w szkolnym „Mam Talent”.

           

      • Nasi uczniowie mają talent!
        • Nasi uczniowie mają talent!

        • 21 marca br. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs "Mam Talent". Tak jak w ubiegłym roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Uczestników różnił wiek (od 5 do 13 lat) i przedstawiane zdolności, ale jedno pozostawało niezmienne - nasze dzieciaki są bardzo utalentowane, kreatywne i odważne! Uczniowie śpiewali, grali na instrumentach (dzwonkach, saksofonie, flecie, gitarach, keyboardzie), rozśmieszali licznie przybyłą publiczność zabawnymi skeczami, tańczyli i recytowali wiersze. Jury miało duży problem z wyborem najlepszych występów. Ostatecznie wszyscy otrzymali słodkie drobiazgi i dyplomy, a kilka osób - nagrody książkowe.

        • FILM Z ANDRZEJKOWEGO WIECZORU KODOWANIA

        • Organizatorzy ogólnopolskiego programu "Mistrzowie Kodowania" przekazali nam niedawno przemiły prezent - materiał filmowy z "Andrzejkowego wieczoru kodowania", podczas którego gościliśmy delegację z Warszawy.

          Filmik dostępny jest pod tym adresem: http://www.youtube.com/watch?v=4tcwKjhIjPY

          Przy okazji z radością informujemy, że program "Mistrzowie Kodowania" został doceniony przez kapitułę „Dobroczyńca Roku 2014” – największego i najdłużej działającego w Polsce konkursu promującego społeczne zaangażowanie biznesu. Firma Samsung otrzymała nominację w kategorii Nowe technologie w społecznym zaangażowania. Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w plebiscycie. Od 24 marca do 14 kwietnia na stronie www.dobroczyncaroku.pl można oddać swój głos na Mistrzów.

           

        • Dyskoteka karnawałowa

        • W dniu 1 marca 2014 r. zapraszamy na dyskotekę karnawałową. Klasy młodsze 0-3 zapraszamy w godzinach 14.00-16.00.

          Klasy starsze będą się bawić w godzinach 16.00 -19.00.

        • Zwycięzcy konkursu "Stolica Scratch'a"

        • 7 stycznia poznaliśmy zwycięzców wyjątkowego konkursu "Stolica Scratcha". Organizatorów bardzo cieszy to, że wielu uczniów klas IV i VI wzięło udział w rozgrywce, przygotowując bardzo ciekawe gry edukacyjne i niezwykle barwne interaktywne kartki bożonarodzeniowe. Wybór czterech najlepszych prac okazał się trudny i jury bardzo długo obradowało. Ostatecznie zwyciężyli:

          - Justyna Płatek z kl. IV, której bardzo bogate kartki świąteczne zachwyciły oceniających

          - Daniel Dziedzic z kl. IV, nagrodzony za oryginalną, autorską grę z aniołkiem i diabełkiem w rolach głównych

          - Gabrysia Piekara z kl. VI - autorka kosmicznej, pełnej humoru gry osadzonej w świecie "Star Trek"

          - Piotr Cygan z kl. VI, nagrodzony za bardzo skomplikowaną i niezwykle ciekawą grę zręcznościową "Grawitacja"

          Osoby te już w najbliższy poniedziałek i wtorek będą reprezentować naszą szkołę w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie spotkają się przedstawiciele wszystkich 34 szkół biorących udział w programie "Mistrzowie Kodowania". Na zwycięzców czekają dodatkowe atrakcje - niespodzianki. Serdecznie gratulujemy!

      • Nagłówek

      • Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.

        Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.