W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie klas 0-III dzielili się swoimi wiadomościami na temat roślin łąkowych i zwierząt żyjacych na łące, słuchali "muzyki łąki", a następnie sami - za pomocą swych głosów zrobili łąkowy koncert. W zabawie dramowej dzieci zamieniły się w wybrane zwierzątko i opowiadały o sobie. Następnie wykonały konkursowe prace plastyczne techniką collage sgrafitto.
Najistotniejszę częścią imprezy było jednak uświadomienie dzieciom szkodliwości wypalania traw na łące. Dlatego najpierw wysłuchały one nagrania audio z pakietu "Żywioły" pt. "Wypalania traw". Po pogadance na temat zagrożeń wynikających z tak nieodpowiedzialnego zachowania, uczniowie zastanawiali się, co jako dzieci mogą zrobić, by temu zapobiec. W efekcie powstały trzy piękne i przemawiające do wyobraźni dorosłych plakaty, które uczniowie rozwiesili na terenie szkoły.
Tego dnia na klasy IV - VI także czekało wiele atrakcji. Uczniowie m.in. wykonywali eksperymenty przyrodnicze.
